کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

امحا 14 هکتار خشخاش در ممسنی

۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۰:۱۳ کد مطلب: 8433

معاون فرماندار ممسنی در جمع نمازگزاران جمعه از امحاء 14 هکتار خشاش خبر داد.

رحمت الله فرامرزی معاون فرمانداری ممسنی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن گرامی داشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت:
در حوزه اعتیاد دو اصل باید مورد توجه قرار گیرد بکی برخورد دولت با تولید کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر  و دیگری پیشگیری و همکاری مردم و خانواده ها .


مطمئنا نقش خانواده ها بی بدیل است و متاسفانه اعتیاد دامن جوانان را هدف گرفته است لذا والدین نسبت به این موضوع باید حساسیت بیشتری داشته باشند 

آموزش نه گفتن به اعتیاد، دوست یابی مناسب، رابطه عمیق و صمیمی با فرزندان و...  مهمترین وظایف خانواده است.
فرامرزی ادامه داد: پدیده مواد مخدر در خانواده هایی که مبانی اعتقادی و دینی ضعیف تری دارند بیشتر دیده می شود.  

وی عوامل روی آوردن به مواد مخدر توسط جوانان را اختلافات خانوادگی،  فشارهمسالان و دوستان،اضطراب و افسردگی ، تفریح و سرگرمی و... خواند. 

وضعیت منطقه و همسایگی با کشور افغانستان باعث شده تا کشور در شرایط خاص ورود مواد مخدر قرار گیرد که متاسفانه در این راه و  در دفاع از مرزها هزاران شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده ایم.
کاهش سن اعتیاد، مبتلا شدن تحصیل کرده ها و بانوان، تولید مواد مخدر صنعتی و مصنوعی، ورود اعتیاد به سطح مدارس، از مهترین تهدیدات جوامع امروزی در حوزه مواد مخدر است.در پایان به اقدامات موثر دولت و دست اندرکاران امر اشاره و از تلاشهای نیروی انتظامی سپاه اداره اطلاعات و دستگاه قضایی با محوریت فرمانداری در امر امحا خشخاش در بیش از 14هکتار تشکر کردند.


علی کرم مرادی معاون دادگستری و رییس شعبه 2 دادگستری نیز بیان داشت: به ازای هر 5 نفر در نورآباد ممسنی یک پرونده قضایی تشکیل شده است که جای تامل است. لذا باید مردم، معتمدان و ادارات مختلف همکاری کنند تا در کاهش این آمار موفق باشیم.

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم