کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
رئیس دادگستری ممسنی خبر داد:

پرونده 4 محارب انتخابات مجلس ممسنی در حال پیگیری است

۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸:۳۱ کد مطلب: 8413

ایزدی خواه در خصوص تخلفات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای 3 نفر به عنوان محاربه تشکیل پرونده شده و یک نفر با همین عنوان تحت تعقیب است و این موارد از طریق دادگاه انقلاب در حال پیگیری می باشد.

نصرالله ایزدی خواه رئیس دادگستری ممسنیبه گزارش نورآنلاین، نصراله ایزدی خواه رییس دادگستری ممسنی در جمع خبرنگاران گفت: از اول تا هفتم تیر ماه به عنوان هفته قوه قضاییه شناخته شده است و فرصت خوبی برای ارائه گزارش عملکرد این نهاد است.

لذا در یک سال گذشته در بخش دادسرا حدود 10496 پرونده وارد شده که پرونده های مختومه ی آن 10592  بوده و علاوه بر پرونده های سال جاری از پرونده های سال گذشته نیز خاتمه داده شده است و 10549 پرونده نیز وارده دادگاه شده  که مختومه دادگاه به عدد 10570 رسیده است و در این بخش نیز شاهد رشد خاتمه ی پرونده ها هستیم که نشان از تلاش بی وقفه همکاران دادگستری است.

 علاوه بر رسیدگی به شکایت ها اقدامات دیگری با مشارکت سازمان ها و نهادها صورت می گیرد که شورای پیشگیری از وقوع جرایم یکی از انهاست که در سال گذشته برای اولین بار راه اندازی شده  و مصوبات مختلفی از این شورا گذشته است.

یکی دیگر از اقدامات، مربوط به مسائل انتخابات بود که در 3 انتخابات گذشته شاهد فعالیت های خوبی بودیم بویژه انتخابات شورا و ریاست جمهوری  که در سلامت و امنیت کامل برگزار شد و مورد تایید نهادهای نظاراتی قرار گرفت البته تعدادی پرونده های قضایی تشکیل شد که بعد از قطعیت آمار و ارقام دقیقی ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: در بحث تبلیغات زود هنگام برای 40 نامزد پرونده تشکیل شد و  برای 8 متهم و متخلف شعب انتخابات نیز پرونده هایی تشکیل شده است. همچنین 7 نفر نیز  به دلیل درگیری در انتخابات تحت تعقیقب قرار گرفته اند.

نهایتاً با اقدامات خوبی که در انتخابات صورت گرفت باعث شد تا شهرستان ممسنی از خط قرمز خارج شود و رسما این موضوع اعلام شد و این یک برآورد استانی بود و امیدواریم استمرار داشته باشد.

ایزدی خواه در خصوص تخلفات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای 3 نفر به عنوان محاربه تشکیل پرونده شده و یک نفر با همین عنوان تحت تعقیب است و این موارد از طریق دادگاه انقلاب در حال پیگیری می باشد.

در بحث صیانت و پیشگیری از تخریب و اراضی ملی و منابع طبیعی  نیز اقدامات زیادی صورت گرفت که در این راستا نیازمند فرهنگ سازی هستیم افزایش امکانات و نیروهای دستگاه ها و نهاد های مرتبط با این حوزه احساس می شود.
 

در حفظ منابع آب نیز به دنبال حمایت از این مساله هستیم  و واقعا ادامه این روند باعث می شود که دشت های ممسنی در لیست دشت های ممنوعه قرار گیرد لذا در این راستا همواره به دنبال حمایت از منابع آبی هستیم و در خصوص انتقال آب،  فروش آب، برداشت بی رویه و ...  با جدیت برخورد خواهیم کرد.

تعیین بستر تالاب های شهرستان نیز باید مشخص شود چرا که در حفظ اکو سیستم می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و این را از ادارات مربوطه پیگیر هستیم.

وی افزود: تعداد چاه های غیر مجاز نسبت به سطح استان در حد مناسبی است و پلمپ چاه های غیرمجاز انجام می شود.

 


رئیس دادگستری با اشاره به امنیت بسیار خوب شهرستان ممسنی گفت: در بحث امنیت عمومی و در راستای تثبیت و تامین آن  اقدامات، تعامل و همکاری های خوبی با دیگر دستگاه ها انجام شده است تعداد کم جرایم خشن این موضوع را اثبات می کند.


وی در خصوص شورای حل اختلاف نیز گفت؛ 4 شعبه روستایی، 2 شعبه شهری در خومه زار و بابامنیر داریم و در شهر نوراباد نیز داری یک مجتمع همراه با 5 شعبه حکمی و 3 شعبه سازشی وجود دارد.  این شعب مردمی تمام تلاش های خود را در امورات محوله انجام می دهند که کمک کننده به دادگستری  و عامل ترویج صلح و سازش هستند.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم