کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

جاده سپیدان به نورآباد زیباترین جاده استان فارس

۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۱۰:۱۰ کد مطلب: 7781

جاده ای 84 کیلومتری که در سرسبز ترین نقطه ممسنی پنهان شده است.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، جاده‌های شمالی استان فارس در پاییز، زمستان و بهار تصاویری بهشت‌آسا می‌آفرینند. جاده سپیدان به یاسوج، دشت ارژن، دشت برم، جاده شیراز به سپیدان و ... از زیباترین این جاده‌ها هستند.

 

اما در واقع جاده نورآباد به سپیدان با آن مزارع و زمین‌های کشاورزی، دشت‌های وسیع و کوه‌های زیبا به راستی بی‌بدیل‌ترین مناظر جاده‌های ایران را رقم زده است. پوشش گیاهی انبوه درختان بلوط، بنه، کلخنگ، بادام وحشی، انجیر کوهی، تمشک، سپیدار و آویشن تنها برخی از گیاهان متنوعی هستند که مناظری رنگارنگ را در دو سوی جاده می‌آفرینند. با این حال شاید کمترین میزان شهرت را این جاده‌ در میان گردشگران عادی دارد.

جاده زیبای سپیدان به نورآباد

چشمه ساران و رودخانه های فراوان آن هم در فصل بهار هوای دلپذیری در طول مسیر برای مسافران مهیا می کند و درواقع از روستای فهلیان ممسنی تا روستای رودشیر در مرز سپیدان قدم به قدم به همراه رودخانه ها در حرکت هستیم.

جاده زیبای سپیدان به نورآباد

محور نورآباد – پل فهلیان – پل مورد – رودشیر – سپیدان  کوتاه ترین مسیرهای ارتباطی بین دو شهرستان می باشد و به طول ۸۴ کیلومتر است. هرچند وزارت راه در سال گذشته از پایان آسفالت کشی این محور خبر داده است اما هنوز این محور نیاز به توجه دولت دارد تا به یک جاده استاندارد و گردشگر پذیر تبدیل شود.

 

عکس از اصغر خسروی

جاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآبادجاده زیبای سپیدان به نورآباد

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم