کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
اقدام قابل تحسین نماینده مردم ممسنی

متاسفم، کلید واژه مسئولین در قبال دشمن زیاری

۲۸ دي ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹:۳۱ کد مطلب: 7468

نماینده مردم ممسنی و رستم به همراه برخی از مسئولین اجرایی از بخش دشمن زیاری بازدید و با مردم دیدار داشتند.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، در این دیدار مردمی که در سالن اجتماعات شرکت نفت برگزار شد. دکتر مسعود گودرزی از مدیران اجرایی خواست تا پشت تریبون بروند و مستقیما به سوالات مردم پاسخ دهند این اقدام قابل تحسین نماینده شهرستان باعث شد تا مردم دغدغه های خود را بدون واسطه به گوش مسئولین برسانند و مسئولین نیز مجبور به شفاف سازی باشند.

 

بیشتر درخواست های اهالی دشمن زیاری مربوط به تعیین و تکلیف روستاهای تحت نفوذ سد پارسیان، جابجایی روستای مشایخ، ترمیم شبکه های آبرسانی ، شناسایی و  رفع نقاط حادثه خیر محور دشمن زیاری به نورآباد، بهبود وضعیت جاده های دست رسی، ترمیم کانال های آب رسانی کشاورزی، ساماندهی وضعیت بیمه کشاورزی و تعیین و تکلیف اراضی شیب دار بود. البته وضعیت اراضی شیب دار به گفته ی مردم از سال 79 بلاتکلیف مانده است. 

دیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاری

اما نکته قابل تامل آنجا بود که بسیاری از مسئولین در پاسخ خود اعتراف می کردند که به دلیل عدم تخصیص اعتبارت نتوانسته اند کاری انجام بدهند. هرچند که در برخی از حوزه ها از جمله رفع پیچ های خطرناک جاده دشمن زیاری، اجرای طرح های مقاوم سازی مسکن و ... اقدامات خوبی صورت گرفته بود.

 

دکتر مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم نیز در واکنش به این مساله عنوان کرد که تمام تلاش خود را در رفع محرومیت ها به کار خواهد بست و با مردم صادق خواهد بود و  اظهار داشت: بیان محرومیت دشمن زیاری ناراحت کننده است اما متاسفانه این واقعیت وجود دارد و باعث مهاجرت نسل جوان و بالا رفتن میانگین سنی در این منطقه شده است. لذا در چنین شرایطی نمی توان توقع تولیدات و کارهای اقتصادی زیادی داشت و کار کردن در این زمینه  سخت تر می شود.

مسائلی که توسط مردم بیان شد باید در زمان کوتاهی رفع شود. بویژه در بحث اراضی شیب دار انتطار داریم که سریعتر اقدام گردد. مسئولین استانی را نسبت به این مساله حساس کنید.

شرایط آبرسانی در دشمن زیاری نسبت به مناطق دیگر مناسب است برای مثال در ماهور میلاتی از 4 چاه تامین کننده آب شرب متاسفانه 3 چاه خشک شده است.

دیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاری

وی در ادامه بیان داشت: برای حفظ طبیعت زاگرس نیاز است تا گازرسانی صورت گیرد و این مساله را در سطح وزارت نیز پیگیری کرده ایم و گاز رساتی حق مردم است.

 

پیش از این سید ابوطالب حسینی بخشدار دشمن زیاری نیز در گزارشی عنوان کرد: 2700 خانوار در  منطقه دشمن زیاری ساکن هستند که 1600 خانوار آن زیر پوشش کمیته امداد می باشند و نشان از محرومیت این منطقه دارد. بنابراین استقرار کمیته امداد به صورت یک اداره ضروری به نظر میرسد.  همچنین بعد مسافت نسبت به مرکز شهرستان لزوم اجرای این موضوع را تاکید می کند.

مشکلاتی زیادی در بخش دشمن زیاری وجود دارد که یکی از مهمترین آنها تعیین و تکلیف روستاهای تحت نفوذ سد پارسیان است  که البته بارها در نطق میان دستور نماینده شهرستان بیان شد.

دیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاری

وی همچنین خبر داد که پروژه گاز رسانی به زودی کلنگ زنی خواهد شد که جز خدمات بسیار مناسب دولت در این منطقه به شمار خواهد آمد. 

وی خطاب به مدیریت جهاد کشاورزی نیز گفت: اراضی شیب دار بارها پیگیری شده و نقشه برداری صورت گرفته اما نتیجه ای حاصل نشده است.

بخشدار دشمن زیاری در خصوص حابجایی روستای مشایخ  نیز اظهار داشت: در هفته آینده با حضور کارشناسان استانی سرانجام این موضوع مشخص خواهد شد.

دیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاریدیدار مدیران با مردم بخش دشمن زیاری

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم