کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

زمین های رستم دو دونگ و نیم وقف هستند

۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۹:۳۰ کد مطلب: 7169

دیدار با امام جمعه، ایستگاه صلواتی، همایش همه واقف باشیم و.. . از جمله برنامه های دهه وقف است.

نادر حسینی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رستم به خبرنگار نورآنلاین گفت: بیشتر زمین های رستم  دو دونگ و نیم موقوفه معین التجار بوشهری است بنابراین مهم ترین وقف شهرستان همان موقوفه های این شخصیت مذهبی است.

 وی با اشاره به اقدامات مناسب مردمی در سالها گذشته نیز گفت: در جنب امامزاده سید امام حسن علیه السلام کوپن، زمینی 2 میلیارد تومانی به مساحت 3 هزار متر مربع وقف امامزاده شده است. 


البته برای مساجد و حسینه ها بیش از 50 وقف زمین داشته ایم. تقریبا روستایی یک مسجد را داریم و وضعیت از نظر مناسب است و اداره اوقاف تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رستم گفت: وقف اهمیت ویژه ای در تمام ادیان داشته است. در کتب تاریخی نیز بارها شاهد بودیم که به وقف پرداخته شده است.

بسیاری از دانشگاه های دنیا از طریق موقوفه ها مدیریت می شود. در آیات و روایات نیز به  صورت مستقیم و غیرمستقیم به مساله وقف پرداخته شده است. لذا انفاق، وقفف محبت و نیکی به دیگران را راه حلی برای آخرت دانشته اند که حسنه ی آن همواره به افراد می رسد.

وی افزود: بخشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی را میتوان با موقوفه حل کرد که نمونه های خوبی در استان فارس وجود دارد که می توان به بیمارستان نمازی شیراز اشاره کرد.

یکی از راه های انفاق که هیچ وقت نابود نمی شود و پابرجاست مساله وقف است. و ثواب و حسنات زیادی دارد.  از رسانه ها انتطار می رود وقت خود را برای ترویج این فریضه گمارند.

حسینی در پایان گفت: دیدار با امام جمعه، ایستگاه صلواتی، همایش همه واقف باشیم و.. .  از جمله برنامه های دهه وقف است.

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم