کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

از برجام در دوران ترامپ تا بی پولی سد پارسیان

۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۳۹:۲۲ کد مطلب: 7163

نشست مطبوعاتی نمانیده ممسنی با اصحاب رسانه فارس برگزار شد و مسعود گودرزی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

برجام پابرجاست حتی در دوران ترامپ


به گزارش نورآنلاین ، 

مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس تصریح  کرد: در برجام توافقی بین ایران و 5+1 انجام شده و این توافق پایدار خواهد بود، حتی در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ. 

 این توافق محصول یک شرایط جدید و اراده مجموعه‌ای از کشورها است نه آمریکا.

 او با قبول اینکه هنوز هم ایران در تعاملاتش با جامعه جهانی زیر فشار تحریم‌های نخستین آمریکا خصوصا در مبادلات ارزی و بانکی قرار دارد،‌ حل شدن بسیاری از مسائل به واسطه برجام را نیازمند زمان دانست و گفت: ما البته هنوز نتوانسته‌ایم میزان ریسک سرمایه‌گذاری در کشور را بهبود ببخشیم و طرف مقابل نیز انگیزه‌ای نشان نداده و نمی‌توان در کوتاه‌مدت نتایج برجام را دید.

 

 نماینده ممسنی دادستان مشهد را مقصر دانست

 

دادستان مشهد حق ممانعت از سخنرانی علی مطهری را نداشته است. قانون در این مورد کاملا شفاف است. اقدام دادستان خلاف قانون بوده است.

 گودرزی در مورد اینکه آیا فسادی در قوه قضاییه اتفاق افتاده یا نه گفت: باید بررسی های لازم انجام بشود. اما مهم این است که شفافیت لازم و توضیحات اقناع کننده به جامعه ارایه شود.

قانون از لحظه اخذ مجوز برای یک مراسم سخنرانی تا پایان مراسم همه چیز را مشخص کرده است. نظر اعضای شورای تامین جنبه مشورتی دارد و نظر نهایی و قطعی با رئیس شورای تامین است.

 

ابراز علاقه چشم بادامي ها براي مشاركت در ساخت سد پارسيان

 

شرکت های چینی و کره ای برا ی سرمایه گذاری در طرح سد پارسیان اعلام آمادگی کرده اند و امید است محدودیت اعتباری برای تداوم احداث این سد بر طرف شود 

 مسعود گودرزی نیز  با بیان اینکه دولت و سرمایه گذاران داخلی تنها تامین کننده 15 درصد از اعتبارات مورد نیاز این طرح هستند گفت : 85 درصد از اعتبارات این طرح باید از طریق قرار داد فاینانس و سرمایه گذاری خارجی تامین شود ، تا کنون با سرمایه گذاری داخلی برخی از مراحل اجرایی این طرح از جمله احداث جاده دسترسی و احداث تونل ها انجام شده اما برای شتاب بخشی به عملیات اجرایی نیاز به سرمایه گذاری خارجی است.

 

 سد پارسیان 400 میلیارد تومان پول نیاز دارد

 

 

شهرستان‌های رستم و ممسنی در یک موقعیتی قرار دارد که مستعد ظرفیت و توسعه است و در این موضوع ،تامین آب آن نیز در ساخت سدپارسیان که از سال 72 کلید خورده امکان پذیر است.

➖ با این وجود مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران معتقد است که توجیه اقتصادی سد پارسیان در شورای فنی باید بررسی شود هرچند که به احتمال زیاد توجیه اقتصادی دارد.

➖   اما مسعود گودرزی نماینده مجلس در این خصوص می گوید: این سد از مطلوبیت‌های اقتصادی و توجیه فی بالایی برخوردار است و از مسئولان بخاطر تاخیر در اجرای آن گله داریم و در جلسه با مشاوران نیز نامه‌ای ارسال و ضرورت‌های لازم برای این سد و تسریع در اجرای آن مطرح شده است.

عضو مجمع نمایندگان فارس بیان کرد: امروز برای تکمیل سد پارسیان 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و بدون شک منابع داخلی پاسخگو نیست که در این زمینه برای تامین اعتبار آن از طریق فایناس موارد در دست پیگیری است.

➖ گودرزی مدعی شد که سد پارسیان تعطیل نشده و گفت: برای رفع مشکلات ساخت سد پارسیان مکاتبه‌ای با رئیس جمهور صورت داده ایم ، سدپارسیان امروز با تعطیلی مواجه نشده و برای آن نیز اعتبار ملی پیش‌بینی شده است و باید با رفع مشکلات اعتباری به دنبال تسریع در ساخت آن شد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم