کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

راه اندازی سدپارسیان به احتمال کشید

۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰:۳۵:۱۸ کد مطلب: 7162

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: موضوع ازسرگیری فعالیت ها برای ساخت سد پارسیان در غرب استان فارس در شورای فنی در دست بررسی است و از این رو، احتمال ادامه فعالیت ها برای ساخت این سد وجود دارد.

به گزارش نورآنلاین، سیدمحمدرضا رضازاده افزود: با توجه به تغییر اقلیم و آب و هوا و کاهش تخصیص منابع آب، بازنگری در طرح سد پارسیان مانند بسیاری از طرح های دیگر ضرورت داشت و این کار از مشاور طرح مطالبه شد.

مدیرعامل رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار کرد: گزارش مشاور دراین زمینه تهیه شده است و بررسی آن در دستور کار شورای فنی قرار دارد. 

رضا زاده گفت: به نظر می رسد باوجود تغییر مشخصات سد پارسیان، باز هم ساخت این سد توجیه اقتصادی خود را حفظ می کند و در این صورت پروژه با نظر شورای فنی فعال می شود. 


 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران افزود: در مجموع همه چیز بستگی به مصوبه شورای فنی و مطالعه گزارش مشاور طرح دارد و امیدواریم در تصمیم گیری نهایی مصالح کشور و توجه به اقلیم آب و هوایی و مصالح مردم منطقه مورد توجه قرار گیرد .

 توقف احداث سد پارسیان واکنش های مختلفی در فضای مجازی به همراه داشته است.

مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی نیز سوم آذرماه امسال با اشاره به روند کنونی احداث سد پارسیان، حمایت مالی و اجرایی رییس جمهوری و وزارت نیرو برای شتاب بخشی به ساخت و بهره برداری از این سد را خواستار شد.


تامین آب کشاورزی و تولید برق ، استفاده از آب قابل تنظیم سالانه به میزان 271 میلیون متر مکعب و راه اندازی نیروگاه با ظرفیت ظرفیت اسمی 40 مگاوات از جمله اهداف این سد در طراحی اولیه است.

 

منبع: ایرنا

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم