کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

طبخ آش نذری در مدرسه بازیکوشک

۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷:۵۲ کد مطلب: 7142

به مناسبت ایام پایانی و حزن انگیز ماه صفر دو دیگ آش نذری در مدرسه شهید بازیگوشک طبخ شد.

ماه محرم و صفر در حافظه همه ما با نمادهايش ثبت شده؛ در این دوماه در جای جای شهر می توان  دسته‌هاي عزاداري، سينه‌زني، نوحه‌خواني و البته غذا های نذري را دید که هر کدام به نوعی نمادی از ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع) است.
 غذاي نذري و اطعام عزاداران حسيني يكي از نمادهاي بي‌چون و چراي محرم است كه از قديم بين ما ايراني‌ها رايج بوده و هنوز هم به قوت خود باقي است و كمتر كسي است که مهمان اين سفره متبرك، نشده باشد.
مراسم نذری دادن مملو از ارزشهای انسانی و اسلامی است که در کنار همیاری و دوستی مردم، نشان دهنده فرهنگ، آداب و رسوم و عقاید و سنت های ماست و نشانه هایی از عواطف احساسات و یکدلی مردم و شریک بودنشان در عزای سرور و سالار شهیدان است. آشنایی دانش آموزان با فرهنگ نذری نیز گامی در جهت فرهنگسازی این امر در جامعه است.
این بار دختران دبستانی شهید بازیکوشک در هیمن راستا با همکاری یکدیگر و اولیای مدرسه یک سفره نذری پهن کردند و دو دیگ آش نذری ب بار گذاشتند.

منتهی کشاورز به خبرنگار نورآنلاین، می گوید: این مراسم هر ساله در سطح مدرسه با مشارکت دبیران، خانواده ها ، اولیاء و دانش اموزان برگزار می شود.

آش نذری در مدرسه ممسنیآش نذری در مدرسه ممسنیآش نذری در مدرسه ممسنیآش نذری در مدرسه ممسنی

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم