کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

قرارداد موقوفی 12 هزار نفر باید تمدید شود

۸ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۳۰:۰۲ کد مطلب: 7139

12 هزار نفر در ممسنی هستند که قرارداد وقفی انها به پایان رسیده است و باید دعوت شوند برای تمدید قرارداد.

به گزارش نورآنلاین، رئیس اداره اوقاف شهرستان ممسنی در جمعه خبرنگاران تعداد موقوفات این شهرستان را 3 موقوفه منفعتی و 143 موقوفه انتفاعی ( همچون مساجد و حسینه ها) عنوان کرد و گفت: در سطح شهرستان 90 بقعه متبرکه داریم و تعداد موقوفات منفعتی ما در شهرستان 25241 رقبه هستند و تعداد 24300 رقبه متصرفی موجود میباشد که از موقوفه بوشهری میباشد و تعداد 941 رقبه غیره متصرفی در ممسنی موجود هست.

عسکری با اشاره به استقبال 25هزار نفری از خیمه معرفت این نهاد در "خومه زار" بیان داشت: برنامه یاس نبوی نیز از مجموعه برنامه های فرهنگی ما بود که در اسفندماه سال جاری برگزار شد.
 

این مقام مسئول در بخش دیگر گفت:  12 هزار نفر در ممسنی هستند که قرارداد وقفی انها به پایان رسیده است و باید دعوت شوند برای تمدید قرارداد.


عسکری در ادامه  برنامه های فرهنگی، اجتماعی  این اداره در یکسال گذشته را لیست کرد که برگزاری برنامه یاس نبوی، اعزام مبلغ به روستاهای اطراف شهرستان، دعوت از قاری بین المللی مصری، برگزاری مسابقات قرآن، ثبت نام 1000 داوطلب قران آموز، برگزاری برنامه بصیرت عاشورایی، توزیع نذوراتی در زمان عزاداری محرم، اجرای برنامه شیرخوارگا حسینی، ثبت سه مورد وقف جدید، همکاری در اجرای طرح مودت مانند اسفالت جاده بی بی حنان، نصب ضریح امامزاده در عالیوند، کمک به ستاد بزرگداشت رحلت حضرت امام(ره)، بهسازی خانه عالم، برگزاری همایش امامزادگان و تجلیل از خادمین امام زادگان از جمله آنهاست.

وی در خصوص عملکردهای عمرانی نیز گفت:  تا کنون سند بسیاری از اماکن مذهبی را دریافت کرده ایم، جذب اعتبار برای اماکن مذهبی از اعتبارات 2 درصد نفت و گاز، ساخت تابلو برای 20 امام زاده، مجهز کردن تعدادی از امامزادگان به سیستم صوتی و دوربین مداربسته، اجرای سقف و دیوار چینی امامزاده،  ایجاد فضای گردشگری در کنار چند امامزاده، کمک به ساخت جاده بی بی حنان، توضیع غذا در مراسمات مختلف، بزرگ سازی ساختمان بقعه متبرکه، همکاری با خیرین جهت ساخت 5 مسجد در شهرستان، هزینه از منابع اوقاف برای اعزام افراد به عتبات عالیات و ... بخشی از آنهاست


منابع: برگرفته شده از خبرنورآباد و سپاس از آقای خداپرست خبرنگار صدا و سیما

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم