کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

جای خالی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در ممسنی

۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۶:۱۰ کد مطلب: 7138

این نمایشگاه به دنبال ایجاد فضای رقابتی و مهار گرانی بازار است اگر در سال های قبل بد اجرا شده و شاید برخی از آنها از اهداف اصلی دور بودند راهکار امروز تعطیلی مطلق این نمایشگاه ها نیست!

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا مدتی بود که در شهرستان های سراسر کشور اجرایی می شد و اما در یک سال گذشته شاهد آن نمایشگاه ها نیستیم به تبع آن در ممسنی نیز اجرایی نمی شود عباسی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارات ممسنی مدعی است که مدت هاست دولت اجازه راه اندازی چننین نمایشگاه های فصلی را نمی دهد.

گفتنی است در سال های قبل و در شهر نورآباد این نمایشگاهها در مقاطع زمانی خاص به ویژه ایام منتهی به نوروز، آغاز سال تحصیلی و نیز ماه مبارک رمضان برپا شده اند. خیلی ها معتقدند که نمایشگاههای عرضه مستقیم یکی از مهمترین ابزارهای کنترل بازار و مهار گرانیاست و اصلا هدف اصلی این نمایشگاه ها هم همین موضوع می باشد. 

چرا که ارائه کالاهای ارزانتر از نرخ بازار، با ایجاد فضای رقابتی بین صنوف تا حد قابل قبولی قیمت و کیفیت کالاها عرضه شده را بهتر می کند. از سوی دیگر نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا با ارائه تمامی مایحتاج یک فصل یا مقطع زمانی خاص مانند شب عید، فصل بازگشایی مدارس یا ماه رمضان مردم را در یک محل جمع می کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمد و کمک به کاهش ترافیک در سطح شهر می گردد. 

 

البته برای رسیدن به موارد بالا و اهداف اصلی نحوه اجرای این نمایشگاه ها بسیار مهم است در سالهای اخیر شاهد آن بودیم که برخی از نمایشگاه های بی برنامه ی کشور نه تنها از این اهداف ذکر شده دور بودند بلکه معکوس نیز عمل کرده اند.

 

اما با همین این عنواین و خطاهایی که کارشناسان عنوان می کنند راهکار در این زمینه تعطیلی نمایشگاه ها نیست بلکه اجرای خوب آن و استفاده از توان بازاری هر منطقه می باشد.

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا چندی پیش در شهرستان همجوار یعنی رستم برگزار شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت که این نمایشگاه تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت بود بنابراین راه برای برپایی نمایشگاه در ممسنی نیز وجود دارد

 

نگاهی به تصاویر نمایشگاه عرضه مستقیم کالای رستم:

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهرستان رستم

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم