کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
شهری شدن به چه قیمتی !

آبفا شهری از هر خانوار خومه زاری 300 هزار تومان می خواهد

۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱:۵۱ کد مطلب: 6977

هر خانوار خومه زاری 300 هزارتومان باید پرداخت کند تا آبفا شهری مسئولیت آب شهر را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین با وجود اینکه 6 سال از شهر شدن خومه زار می گذرد هنوز آبفای شهری مسئولیت آب این شهر را برعهده نگرفته است. آبفا روستایی نیز چندان زیر بار مسئولیت این شهر نمی رود. 

گفته می شود در این 6 سال مدیرعاملان آبفا روستایی و شهری استان فارس توپ را بر زمین یکدیگر می اندازند و کسی نمی خواهد بار مسئولیت شهر خومه زار را به دوش بکشد و هر کدام بهانه های خاص خود را می آورند یکی می گوید که وضعیت شبکه آب خومه زار مناسب است و آبفا شهری باید مسئولیت آن را بدست بگیرد و دیگری می گوید کم کاری شده و استاندارد های لازم را ندارد تا این کمبود ها رفع نشود مسئولیتش را برعهده نمی گیریم.

 

در این خصوص گفتگویی با رئیس آبفا نورآباد ترتیب دادیم و نعمت الله حسینی به عنوان یک کارشناس بیان داشت: وضعیت اب شرب و شبکه های آن مشکل دارد همچنبن باید یک اداره مستقل در آنجا تاسیس شود لذا نیاز به خودرو و زمین داریم.

گفته می شد که شهرداری خومه زار حاضر پرداخت آن شده است اما حسینی گفت: شهرداری خومه زار میخواهد به صورت 2 ساله به آبفا اجاره بدهد. البته آبفا روستایی زمین دارد و اگر آن را تحویل دهد در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.

اما باید یک خودرو به آبفا شهری بدهند. همچنین خانوارهای خومه زاری باید یک مبلغی به عنوان حق انشعاب به آبفا شهری پرداخت کنند. این قانون کار است. 

هزینه ی هر خانوار 500 هزار تومان پیش بینی می شودحال با تخفیف که قائل بشود حداقل باید 300 هزاز تومان پرداخت کنند. این روال در همه جا وجود دارد و هر روستایی که به شهر تبدیل می شود این مبلغ را می پردازد.

وی افزود: البته باید آبفا روستایی یک چاه را حفر و آب را وارد مدار کند تا دبی آب افزایش یابد همچنین باید 2 کیلومتر لوله در اختیار آبفا شهری بگذارد چون مطمئنا برخی از شبکه ها نیاز به اصلاح یا تعویض دارند.

حسینی در واکنش به این سوال که " مگر قرار است آبفا شهری چه خدماتی ارائه کند که باید این همه هزینه و امتیاز از طرف مردم، آبفا روستایی و شهرداری به شما پرداخت شود؟" پاسخ داد و گفت: در سال اول اعتبار یک میلیاردی برای شهر خومه زار خواهیم گذاشت و همه ی مشکلات آب شهر حل خواهد شد مخزن و چاه جدید زده خواهد شد و اداره آبفا در اینجا راه اندازی خواهیم کرد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم