کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
بسیج سازندگی در نورآباد

۶ دهستان فارس به صورت کامل محرومیت زدایی می‌شوند

۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲:۳۱ کد مطلب: 6970

فرمانده سپاه فجر استان فارس از محرومیت‌زدایی کامل شش دهستان این استان خبرداد و گفت: طرح‌های بسیج سازندگی در فارس با جدیت تمام در حال انجام است.

به گزارش نورآنلاین  به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، سردار سیدهاشم غیاثی در دوره آموزشی مسئولان بسیج سازندگی جنوب کشور اظهار داشت: طرح محرومیت زدایی سپاه پاسداران در شش دهستان از شهرستان‌های کازرون، اقلید، جهرم، خرمبید، نورآباد و استهبان که دارای روستاهای محروم هستند اجرا می شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع خشکسالی در استان فارس، خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان فارس برگزار می شوند.

غیاثی با بیان اینکه فلسفه تشکیل بسیج سازندگی مطالبۀ مقام معظم رهبری  بوده است، گفت: بسیج عرصه جهاد است اما مدیریت جهادی فقط در جنگ معنا پیدا نمی‌کند ما می گوییم مرد جنگیم و این ادعا باید در عرصه ‌ای اقتصاد و فرهنگ هم تجلی پیدا کند.

فرمانده سپاه فجر فارس با تاکید بر اینکه باید متناسب با شرایط هر استان طرح‌های سازندگی را بومی سازی کنیم، گفت: میزان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعت و کشاورزی بسیار کم بوده است، توجه به توسعه روستاها باید محور فعالیت‌های بسیج سازندگی  قرار گیرد.

وی افزود: بخش زیادی از توفیقات کشورهای پیشرفته بخاطر توجه به منابع داخلی و توسعه روستاها بوده است، صنعتی شدن بدون محوریت روستاها امکان ندارد، محصولات استراتژیک روستاها باید در سطح ملی توزیع شوند.

فرمانده سپاه فجر خطاب به مسئولان سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: تشکیل و توجه ویژه به ستاد عالی اقتصاد مقاومتی در استان‌ها و تبیین جایگاه حقوقی بسیج در این ستاد به عنوان عضو اصلی،  تبیین دقیق نقش سپاه پاسداران و بسیج در عرصه محرومیت‌زدایی در استان‌ها و سیاست‌گذاری متناسب با شرایط استان‌ها موضوعات مهمی هستند که همواره باید مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام/

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم