کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

مسئولین از مردم «نجوا با شهدا را» یاد بگیرند

۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱:۵۹ کد مطلب: 6796

محمد احمدی از مخاطبان سایت خبری تحلیلی نورانلاین در یادداشت ارسالی به پست الکترونیکی سایت از مسئولین خواستار تغییر در روند مراسم غبارروبی گلزار شهدا شد.

احمدی در این یادداشت نوشت: سایت خبری نورآنلاین تصاویر بسیار زیبای از مراسم غبارروبی گلزار شهدا در هفته دفاع مقدس منتشر کرد. که ارادت مسئولین و مردم به شهدا را نشان می داد.  چقدر زیبا بود حرکت آن مادری که عاشقانه گلاب را برداشته بود و تمام قسمت های قبر شهید را پاک می کرد و  شستشو می داد انگار آن مادر دست نوازش می کشید و داشت با دلش صحبت های مادر فرزندی با شهید می زد.

مراسم غبار روبی گلزار شهدا ممسنی در هفته دفاع مقدس

چقدر جالب است آن حرکت جانباز ۷۰ درصد که با یک پا هم به استقبال شهدا آمده بود و و مثل بعضی ها نمی گفت که نمی توانم ، وقتش را ندارم سرم شلوغ است.

مراسم غبار روبی گلزار شهدا ممسنی در هفته دفاع مقدس

 در این تصاویر جوانی را میبینم که پای قبر نشسته و اینگونه به نظر می رسد کی میخواهد پای صحبت شهدا بنشیند. چقدر فرصت خوبی پیدا کرده است به جای آنه که با یک فاتحه و صلوات بخواهد از اینجا رد بشود انگار آمده است تا چیزی به دست آورد و برود.

مراسم غبار روبی گلزار شهدا ممسنی در هفته دفاع مقدس

 کار مسئولین هم قشنگ است آنها هر کدام با یک شاخه گل با یک شیشه گلاب برای هر قبر شهیدی خم می شوند و یک شاخه گل را هدیه می دهند و کمی عطر افشانی می کنند.

مراسم غبار روبی گلزار شهدا ممسنی در هفته دفاع مقدس

کار همه قشنگ است ولی یک نکته!

چقدر خوب است که همه بنشینیم پای قبور شهدا و پای حرف شهدا و  غباروبی را در معنای واقعی کلمه انجام دهیم. مسئولین عزیز گاهی مشاهده شده است قبور شهدا توسط شما نه تنها غبار روبی نشده بلکه بسیاری از خانواده های شهدا را به دردسر انداخته و مجبور شده اند پس از برنامه ی شما ، اقدام به پاکسازی قبور کنند. قصد نقد حرکت شما را نداریم حرکت شما بسیار زیباست و خم شدن برای شهدا زیباتر است. اما می توان این برنامه را زیباتر اجرا کرد. من پیشنهادم حرکت همان جالب مادر است.

امیدوارم در مراسم غباروبی و عطر افشانی بعدی، هر مدیری، مسئولیت پاکسازی یک قبر شهید را برعهده بگیرد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم