کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

ایمنی پرواز‌های هوایی فدای نگاه های اقتصادی می شود

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸:۲۷ کد مطلب: 10190

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از وجود نگاه اقتصادی به جای ایمنی در پرواز‌های داخلی خبر داد.

محمد رضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پی گیری مباحث ایمنی در شرکت‌های هواپیمایی گفت: پس از سقوط هواپیمای‌ ای تی آر آسمان به مقصد یاسوج با مطالعات دقیق توسط کمیسیون عمران مشخص شد که متاسفانه در بعضی از شرکت‌های هواپیمایی مباحث ایمنی به فراموشی سپرده شده و عمدتا نگاه‌های اقتصادی جای مباحث ایمنی را گرفته است.
وی با تشریح این موضوع گفت: در برخی موارد علی رغم تشخیص و مخالفت خلبان به نبود ایمنی پرواز، به دلایل اقتصادی، خلبان تحت فشار قرار گرفته و پرواز را انجام می‌دهد.
به گفته وی این موضوع با محوریت هواپیمایی آسمان پی گیری شد و متوجه شدیم برخی مواقع خلبان‌ها برای پرواز تحت فشار قرارمی گیرند.
وی افزود: در این خصوص مکاتباتی با رئیس سازمان هواپیمایی کشور انجام و بر جدیت نظارت و رعایت استاندار‌های پرواز تاکید شد تا هواپیما‌ها در صورت نقص فنی به هیچ وجه اجازه پرواز نداشته باشند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار خبر چک‌های ضمانتی خلبانان در فضای مجازی نیز گفت: با پی گیری این موضوع، رئیس شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد که ارائه این چک‌ها صرفا برای ضمانت ابقای خلبانان در شرکت هواپیمایی است.
رضایی خاطر نشان کرد: این موضوع به دلیل وجود ابهام در حال بررسی است تا صحت و سقم آن مشخص شود.
منبع: صدا و سیما

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم