کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

همایش فمینیسم در ترازوی نقد/ پاسخ به شبهات مطرح در خصوص زنان

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸:۲۲ کد مطلب: 10156

در همایش دو روزه فمنیسم در ترازوی نقد با حضور 55 بانوی فعال فرهنگی استان فارس، علاوه بر تشریح مسائل زنان در غرب و ایران، شبهات مطرح در خصوص زنان به بحث و بررسی گذاشته شد.

همایش دو روزه فمینیسم در ترازوی نقد با حضور 55 بانوی فعال فرهنگی استان فارس در روزهای پنج شنبه و جمعه ( 17 و 18 اسفند) در دانشکده علوم قرآنی برگزار شد.

در این کارگاه تخصصی علاوه بر تشریح مسائل زنان در غرب و ایران، شبهات مطرح در خصوص زنان به بحث و بررسی گذاشته شد.

مبانی نظری در ایران، خانواده در اسناد بین الملل، جریان شناسی فمینیسم در ایران و طرح ریزی عملیات فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب از جمله مطالبی بود که در جمع فعالان فرهنگی استان فارس توسط اساتیدی چون خانم دکتر قاسم پور، خانم دکتر حسینی و آقای دکتر علم الهدی بررسی شد.

جایگاه رو به افول زن در غرب و ترویج روزافزون بحث فمینیسم در سراسر دنیا از جمله نکات مهمی بود که به آن اشاره شد؛ البته ایران از این جریان مستثنی نیست و این مشکل در کشور ما نیز در حال افزایش است.

توجه به بنیان خانواده و سبک صحیح زندگی بر اساس اسلام ناب محمدی حلقه گمشده ای است که باید به آن توجه ویژه ای شود و لازم است زنان متخصص متعهد در این حوزه وارد شوند و ایفای نقش کنند.

لازم به ذکر است که جشن میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن در حاشیه کارگاه تخصصی فمینیسم برگزار شد.

به گزارش شیرازه، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی طی برگزاری دوره های مختلف تخصصی توسط اساتید برجسته کشوری به آموزش و توانمندسازی فعالان شناسایی شده فرهنگی تحت عنوان طرح رشد استان فارس پرداخته است؛ این همایش نیز از سری آموزش های تخصصی این مجموعه فرهنگی بود.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم