کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

برای اولین بار در کشور / مسابقات تیر اندازی جانبازان با تفنگ برنو در شهرستان رستم برگزار شد

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹:۱۳ کد مطلب: 10127

در این شهرستان زندگی عشایری از زمان های گذشته تا کنون رواج داشته است و در بین مردم عشایر تفنگ برنو از جایگاه بالایی برخوردار است.

حاج نوری رئیس بنیاد شهید رستم در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت در این دوره از مسابقات 12 تیم از شهرستان های مختلف شرکت کردند که از جمله انها می توان به اقلید، قیر و کارزین، کوار، فسا، اباده، کازرون، فراشبند، شیراز، مرودشت، رستم، بوانات، فیروز اباد و...  اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید برگزار شده  ،  گفت: در مجموع بیش از 50 ورزشکار شرکت داشتند و مسابقات فقط با تفنگ برنو و در مسافت های 100 و 200 متر با حضور جانبازان بالای 25 درصد برگزار شد.

➖ این مقام مسئول مسابقات تیر انداری با تفنگ برنو را یکی از خاص ترین مسابفات خواند که برای اولین بار در سطح کشور ویژه جانبازان برگزار می شود و گفت: بنابراین به دنبال آن هستیم در سال اینده این مسابقات با حضور تیم های کشوری برگزار شود.

حاج نوری در خصوص اداب و رسوم شهرستان های ممسنی و رستم گفت: در این دو شهرستان زندگی عشایری از زمان های گذشته تا کنون رواج داشته است و در بین مردم عشایر تفنگ برنو از جایگاه بالایی برخوردار است.
لذا شهرستان رستم این ظرفیت را دارد که مسابقات تیر اندازی با تفنگ برنو را به صورت کشوری نیز برگزار کند.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی این مسابقات نیز گفت: پباده روی جانبازان دیدار با امام جمعه برگزاری مراسم افتتاحیه از جمله اقدامات فرهنگی بود همچنین در راستای همان فرهنگ های بومی و محلی منطقه، اسکان ورزشکاران در سیاه چادر های سنتی و در روستای باباگوری صورت گرفت که فضای بسیار دلنشینی را برای جانبازان مهیا کرده بود و با کمک گروه های هنری مسابقات و بازی های محلی نیز به اجرا در آمد.

تیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستمتیر اندازی برنو در شهرستان رستم

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم