کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

فهلیان روستای برگزیده و دوستدار کتاب شد

۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵:۲۶ کد مطلب: 10076

فهلیان مقام برگزیده در میان برگزیده های چهارمین جشنواره دوستداران کتاب کشور را به نام خود ثبت کرد .

سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اعلام این خبر افزود : فهلیان ممسنی امسال هم عالی درخشید و مقام برگزیده را در میان برگزیدگان چهارمین جشنواره کتاب روستا و عشایر کشور را به نام خود ثبت کرد .
ایشان همچنین در خصوص این جشنواره بیان داشتند : جشنواره کتاب روستا و عشایر کشور و همچنین جشنواره پایتخت کتاب ایران یک طرح جدید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و به جهت ایجاد فضای رقابتی که باعث ایجاد انگیزه برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین شهر ها و روستاها و عشایر کشور می شود و امسال چهارمین مرحله خود را سپری می نماید.


 
بنابراین در سال ۹۴ تعداد ۷۵ روستای شهرستان ممسنی با همکاری دهیاران روستاها در این جشنواره شرکت و از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هر روستای شرکت کننده یک بسته کتاب و بسته های فرهنگی اهداء گردید ؛ که خود زمینه ای شد برای حضور بهتر روستاهای  شهرستان برای سال های آینده در این جشنواره . سپس در سال ۹۵  تعداد ۶۰ روستا به همراه شهر نورآباد در این جشنواره شرکت کردند . که با توجه به ظرفیت ، زمینه و پتانسیل ها و همچنین فعالیت های فرهنگی خوبی که در امر ترویج فرهنگ کتاب خوانی همراه با مستنداتی که روستای فهلیان داشت ، این روستای ، در بین ۱۱۰۰ روستای کشور بعد از ده مرحله داوری #مقام_برتر را کسب و افتخاری به افتخارات فرهنگی شهرستان افزوده شد .

لذا کسب این مقام کشوری در سال گذشته باعث حضور بهتر و محکم تر روستاهای  شهرستان در جشنواره امسال گردید و در سال ۹۶ تعداد ۶۳ روستای  شهرستان باهمکاری دهیاران روستاها در این جشنواره شرکت کردند که بعد از ۱۰ مرحله داوری در بین ۱۳۰۰ روستای کشور ، نهایتا افتخاری بزرگ نصیب شهرستان ممسنی گردید .
روستای فهلیان به لطف خداوند منان و همکاری دهیاران روستا و شورای اسلامی ، و مردم بزرگوار روستا و بانیان و مجری طرح متصدی کتابخانه روستا ، #مقام_برگزیده برگزیده ها را کسب کرد و در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سالن وحدت تهران در روز سه شنبه ۸ اسفند با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسولین کشوری و همچنین نمایندگان اداورهای مختلف شهرستان ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ، دهیاران و اعضای شورای روستای فهلیان برگزار گردید ، به دست وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح سپاس و تندیس افتخار اهدا گردید .

وی از همکاری دهیاران و شوراهای شرکت کننده در جشنواره و اهالی روستای فهلیان که باعث این حرکت بزرگ گردیدند و رشد و توسعه فرهنگ کتاب خوانی و ارتقاء فرهنگی شهرستان را به همراه داشت ، تشکر و قدردانی کردند.

انشاالله زمینه ای باشد تا شاهد حضور و حمایت مقتدرانه دهیاران و خیرین و حمایت مردم  فرهنگ دوست روستاهای دیگر شهرستان  ممسنی برای سال آتی باشیم.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم