کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

نامه صریح و سرگشاده به نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در پی حادثه سقوط هواپیمای یاسوج

۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵:۰۹ کد مطلب: 10054

آقای آخوندی هم که فعلا وزارت راه ارث پدری ایشان است و تا همه ۸۰ میلیون ایرانی را به کُشتن ندهد خدا نکند که حرفی از استعفا و استیضاح بزند

جناب آقای آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

 ابتدا سلام علیکم من قول رب الرحیم.

این جانب به نمایندگی از جوانان این مرز و بوم و بخصوص خانواده های داغدارِ سانحه هواپیمایی تهران_ یاسوج نمی توانم نسبت به این همه زجر و ظلم و دردی که به مردم ایران عزیز می شود بی توجه باشم و شیون و ناله های شبانه روز پدر و مادر و وابستگان جوان عزیز طایفه انصار را بشنوم و سکوت اختیار کنم و خودم را به بی خیالی بزنم که اِنگار نه اِنگار اتفاق خاصی رخ داده است.

زجر و دردهایی که نه نتیجه قضا و قدر الهی و یا مشیت خداوندی است بلکه ساخته و پرداخته سوء مدیریت مسئولان قبلی و فعلی جمهوری اسلامی ایران است و همه مسئولان باید پاسخگوی این مردم زجر کشیده دورانها باشند.

جناب آقای ملک‌حسینی؛ مردم ما انقلاب کردند، خون دادند و شهید دادند که زجرهایشان، دردهایشان و رنج هایشان کمتر شود و نشاط فردی و اجتماعی به جامعه برگردد.

اگر قرار بود که بعد از گذشت ۴۰ دهه از انقلاب اسلامی ایران، مردم این کشور روز به روز بر دردها و رنج هایشان افزوده شود خُب چه نیازی به انقلاب اسلامی بود. یقیناً مردم مطالبات، خواسته ها و نیازهایی داشتند و دارند که تا کنون پای نظام و ارزشهای آن با همه زجرها و دردهایش ایستاده اند. اینکه مردم از مسئولان این انقلاب به شدت ناراضی هستند شکی نیست اما این تحمل و نارضایتی حد و مرزی دارد که اگر به این نارضایتی ها پاسخ مناسب و به موقعی داده نشود انقلاب دومی که امام خمینی ره مسئولان کشور را به آن هشدار دادند رخ خواهد داد.

با این مقدمه کوتاه؛ جناب آقای ملک حسینی؛ طی این یک هفته که از اتفاق دلخراش و جانکاه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج می گذرد واکنش ها و عکس العمل های مسئولین کشوری و استانی را از رسانه ملی و شبکه های مجازی دیدیم و شنیدیم.

بخش عمده ای از این عکس العمل ها طبق روال گذشته همان ارسال پیام تسلیت و  تعزیت و اعلام سه روز عزای عمومی بود که راحت ترین و بی زحمت ترین کار روتین برای مسئولان این نظام است تا از خودشان را از جایگاه محاکمه شدن تبرئه کنند.

پیامهایی که حتماً برای موجه نشان دادن جایگاه مسئولان بی تقوای این کشور، روش مناسبی است و در دسترس ترین اقدام برای توجیه مدیریت ناکارآمدی آنها.

طی این یک هفته که سخت ترین لحظات برای خانواده های داغدار و ملت همیشه داغدار ایران می گذشت و می گذرد، رسانه ملی و بخصوص شبکه استانی که در نمایش این تراژدی غمناک سنگ‌تمام گذاشت و فقط ماتم کده ای برپا کرده بود و نمک بر زخم مصیبت دیدگان می ریخت اقدام و رویکرد انقلابی و مردم صورت نگرفت.

مسئولین استانی و ملی و بخصوص نمایندگان استان هم که یا غایب از ماجرا بودند، یا سکوت کردند و یا هم برای رد گُم کنی یه تشری به دولت و وزیر ناکارآمد دولت وقت می زدند.

آقای آخوندی هم که فعلا وزارت راه ارث پدری ایشان است و تا همه ۸۰ میلیون ایرانی را به کُشتن ندهد خدا نکند که حرفی از استعفا و استیضاح بزند، البته وقتی مجلس ما و نمایندگان ما عصاره های بی درد ملت اند خُب طبیعیه امثال آخوندی حق به جانب باشد همچنان پشتش گرم باشه به کُشتن این ملت.

ایها الحال از همه مسئولین وقت نه انتظاری داریم و نه انتظاری داشتیم. مسئول، آن‌مسئول کره جنوبی است که وقتی یک ساعت برق یا آب یک منطقه ای از کشورش می رود زود جلوی دوربین می آید و از مردم خود عذرخواهی می کند و استعفایش را می نویسد و کنار می رود.

▪️با قاطعیت عرض می کنم اگر وجود بابرکت و انقلابی رهبر انقلاب در این کشور نمی بود معلوم نبود کیا باید به داد این ملت انقلابی و زجر کشیده برسند.

جناب آقای ملک حسینی: شما در نگاه اول به عنوان یک روحانی وارسته، و در نگاه دوم به عنوان نماینده رهبری در استان، و نهایتاً در نگاه سوم به عنوان یک شهروند دردمند زاگرس نشین؛ توقعات و انتظارات از شما بیشتر می رود که نسبت به این حوادث این چنینی همچون رهبر انقلاب بیان انقلابی و مردمی تری داشته باشید.

مردم هرگز نمی پذیرند و قبول نمی کنند که هر اتفاقی و سوانحی که در این کشور رخ می دهد روحانیون ما یا سکوت کنند و یا هر زمان‌می خواهند اظهار نظر کنند این اتفاقات را به مشیت و قضا و قدر الهی نسبت دهند و صورت مسآله را پاک کنند.

اینکه جلوی دوربین بیاییم و از استاندار، فرماندار، بخشدار، ارتش، سپاه، وزیر، وکیل، رئیس، و همه و همه تشکر کنیم و همدیگر را تکریم و تعظیم کنیم برای این ملت دردی را دوا نمی کند که هیچ بلکه بر دردهای مردم بیشتر می افزایید.

جناب آقای ملک حسینی؛ در این نامه نه از آیات قرآن استفاده کردم و نه نهج البلاغه و نه احادیث شریف ائمه معصومین(ع)، چون معتقدم شما استاد و  کارش

ناس اسلامی این حوزه هستید و منِ شاگرد نمی توانم به استادم در این حوزه مطلب جدیدی بیاموزم.

اما نمی توانم به این اتفاقات دلخراش کشور و استان بی اعتنا باشم و انتقاد نکنم به رویه ناسالمی که دارد آینده انقلاب اسلامی را با خطرات جدی روبرو می کند.

افزایش گسلهای ساختاری میان مسئولین و مردم، انحصارطلبی و اشرافی گری مسئولان، افزایش نابرابری و رشد چشمگیر بی عدالتی در جامعه، سکوت و کم توجهی و در برخی موارد بی اعتنایی علما، روحانیون و مراجع تقلید به مشکلات و مصایب مردم،  کم رنگ شدن عقاید دینی و اسلامی مردم که بخش زیادی از آن به رفتار مسئولین بر می گردد، دین گریزی و دین ستیزی جوانان، افزایش فقر اقتصادی و فقر فرهنگی، و از همه مهمتر افزایش سوانح جاده ای، ریلی، هواپیمایی و ساختمانی طی چند سال پیشرو که موجب از دست رفتن جمعیت زیادی از هموطنان ما در کشور شده است همگی منجر به یک نتیجه نهایی می شود و آن؛ نارضایتی، بی اعتمادی و عدم مشروعیت و مقبولیت انقلاب اسلامی در افکار عمومی است.

جناب آقای ملک حسینی؛  از شما به عنوان نماینده رهبری در استان انتظار بیشتر می بود که در این سانحه هواپیمایی اخیر، انقلابی تر عمل کنید و مطالبه جدی و به حق مردم استان را به مسئولین گوشزد می کردید. اینکه به هر دلیلی بخواهیم از حقوق مسلم مردم و بخصوص خانواده های مصیبت دیده این سانحه هواپیمایی عبور کنیم و مطالبه جدی مردم را از مسئولین وقت بیان نکنیم و سپاسگزاری از مسئولین را به جای مطالبه گری بنشانیم رویکرد اشتباهی است و ناراحتی مردم را بیشتر می کند.

ختم این نامه اینکه؛ آستانه تحمل مردم حد و مرزی دارد و به بیان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خطاب به شما مسئولین فرمودند؛

(اگر مردم از مسئولین انقلاب اسلامی ناراضی شدند و به خشم آمدند سیلی خواهد شد و همه ما را با خود خواهد برد، و آن زمان دیگر نه موضوع انقلاب است و نه موضوع اسلام است و نه موضوع نظام شاهنشاهی است، مردم عدالت می خواهند و رضایتمندی مردم شرط اصلی برای پایداری هر انقلابی است).

▪️امیدوارم شما به عنوان نماینده رهبری در استان در برابر چنین مصایب عظیمی انقلابی تر عمل کنید و هواپیمایی که نقص فنی آن بر همه آحاد این جامعه آشکار و مبرهن بوده است، مسئولین ذی ربط و مقصران این سانحه دلخراش را مجبور به عذرخواهی، استعفا کنید و حتی محاکمه علنی و عملی شوند تا مردم واقعاً به وضوح ببینند که عدالت در این کشور پیاده می شود. گرچه این اقدام هم نمی تواند التیام بخش جگر سوخته مادران، پدران و وابستگان این عزیزان باشد.

برای شما به شرط انقلابی بودن و انقلابی ماندن و مردمی بودن آرزوی سلامتی، بهروزی و عمر پر خیر و برکت دارم.

والسلام.
حمیدگنجایش؛۱۳۹۶/۱۲/۴

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم