کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
محمد محمودی نورآبادی:

اصلاح طلبان، از احمقی نژاد تا ناجی نژاد...!!!

۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷:۵۸ کد مطلب: 10032

از آن جماعتی که اختلاف یازده میلیون رای را نادیده گرفتند و با رمز تقلب، آن آشوب های دشمن شاد کن خیابانی را به راه انداختند، هیچ رفتار نا معقولی بعید نیست. کما این که آنها خیلی راحت توانستند از هاشمی سیاه، منفور یا همان عالی جناب سرخ پوش و مورد بغضشان در هشت سال زمامداری خاتمی، به یک هاشمی نورانی و مصلح در دوره ی زماداری محمود احمدی نژاد برسند.

این حکایت به قدری تلخ و در عین حال خنده آور است که مرغ لای پلو را هم به خنده وا می دارد.
و جالب این که هاشمی و احمدی نژاد، در عین اختلافات فروان، اشتراکات تاکتیکی خاص خودشان دارند. هاشمی رئیس مجلس و هاشمی هشت سال رئیس دستگاه اجرایی و مفتخر و ملقب به سردار سازندگی، یک مرتبه در دوره اصلاحات در کارخانه ی رسانه های دوم خردادی، تبدیل به چهره ای دیکتاتو، هزار تو و بی صداقت شد و چنان وجهه ای از ایشان به نمایش گذاشته شد که گویا این موجود یکی از پادشاهان سلسله ی قاجار بوده و حالا گذرش به پیاده روی در کنار مصلحین عصر افتاده و باید لجن مالش می کردند.
اما هاشمی باز هم صبورانه ایستاد پای نطام و انقلاب و همه ی فحش ها را به جان خرید. صبر ایشان اما زمانی لبریز کرد و از سر گذشت که در انتخابات ۸۴ از حریفی ضعیف به نام احمدی نژاد شکست خورد.  شکستی تلخ از استاندار خود برکنار کرده اش در اردبیل...

 از این جا دیگر هاشمی احساس کرد که نظام دیگر برای او آن وزن و اندازه ی قبل را قایل نیست و او بناست در شورای مصلحت، فقط ریش سفیدی کند. اما او که القابی چون سردار سازندگی و فرماندهی جنگ را در کارنامه داشت، هرگز نمی خواست در حد و اندازه ی یک ریش سفید دیده شود. او می خواست در کمترین حالت، فرد دوم مملکت دیده شود_ حتی اگر رئیس جمهور نباشد.
و این چنین بود که در لاک اپوزیسیون فرو رفت و این آغازی شد بر زندگی متفاوت سیاسی فردی که روزی و روزگاری نه چندان دور، محبوب و مقبول دل امام و بعد رهبری بود.

و صد البته تله هایی که احمدی نژاد خاصه در جریان مناظره های معروف بر سر راه ایشان گذاشت، نیز اثرات مخرب و کارساز خودش را داشت.

حال هاشمی دستش از دنیا کوتاه شده و احمدی نژاد انگار دارد خود را جای او و در شرایط او در آینه می نگرد. او که نهایت توهم، عمر دولت روحانی را چهار ساله و خود را رئیس جمهور قطعی بعد از او می دید، ابتدا با نهی رهبری مواجه شد و بعد مهر رد صلاحیت بر پیشانی اش نشست و حالا هم که سر و کارش به یک مخالف رادیکال کشیده شده و کار به جایی رسیده است که رسانه هایی چون بی بی سی که روزگاری تشنه ی خونش بودند، حالا افاضات اش را با شوق و ذوق هوار می کشند.

در داخل نیز دشمنان دیروزش به تقلا افتاده اند تا او را فردی از گذشته بریده و تطهیر شده بنگرند. همان ها که احمقی نژادش می خواندند، و یازده میلیون اختلاف رای را تقلب می دیدند و خون به راه می انداختند، اکنون بنا دارند او را ناجی بنگرند و از دیو به فرشته تبدیل کنند. این که چقدر موفق شوند، باید منتظر زمان بود. اما یک سر ماجرا نیز روشن است که نظام و مردم دل در گرو انقلاب نیز از تجربه های تلخ گذشته اندوخته ها دارند. پس بسیار بعید است که احمدی نژاد، بتواند نقشی شبیه هاشمی_ برای سیاه نماها و خاکستری ها بازی کند. ولی شواهد نشان می دهد که برخی از "احمقی نژاد" به "منجی نژاد" رسیده اند. طوری که او را زیرک و بصیر و باهوش هم می خوانند.
این ها البته تا الآن فقط افرطیون به اصطلاح اصلاح طلبی هستند که برای آقای روحانی سنگ تمام گذاشته اند و در عین حال از خوان پر خیر و برکت اعتدال، لقمه ی برداشت نکرده اند. کسانی هستند که غربال اعتدال گویا آن ها را افراطی اصلاح طلب دیده و پس انداخته است...

زمان قاضی بی رحم و قهاری است؛ منتظر قضاوت این قاضی خواهیم ماند...

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم