کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

واکنش تند نویسنده ممسنی علیه یک سایت محلی

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳:۱۹ کد مطلب: 10004

بعد از حوادث پیش آمده در یکی از مدارس شهر، و درست در زمانی که موج التهاب داشت فرو می نشست، سایت اخبار نورآباد تازه وارد گود شد و با نگارش مقدمه ای سراسر کذب، تلاش داشت چنین وانمود کند که جشن ساده ای در یکی از مدارس شهر گرفته شده و عده ای در مخالفت با شادی بچه های مردم واکنش منفی نشان داده اند. در ادامه نیز با مظلوم نمایی تمام، بافته های خود را به نظرسنجی گذاشت که البته سوای از جهت گیری سیاسی این سایت_ با آن مقدمه، نتیجه از قبل معلوم بود.

به خاطر اظهار رفاقتی که یکی از بانیان این سایت با ما داشت، به ایشان گفتیم که این شیوه ی نظرسنجی خلاف اخلاق و منش رسانه ای آن هم در یک جامعه ی مسلمان است و لذا پیشنهاد دادیم:
اگر چه حکم خدا و قانون در این خصوص واضح و مبرهن است اما حداقل صداقت را فدای باند و تبار و جناح نکنیم و از آنجا که هر سایتی به خاطر جهت گیری های سیاسی خود، مشتریان خاص خودش را دارد، خوب است که اقلاً عین کلیپ منتشر شده، آن هم بدون از توضیحات هدفمند و فریبنده، در دو سایت و با گرایش متفاوت به نظرسنجی گذاشته شود.
 این اقدام، اقلاً برای خودتان مشخص می کند که نباید و نمی شود نظر یک جمع کوچک آن هم با یک گرایش خاص سیاسی را نظر همه ی مردم به حساب آورد.
برایشان مثال آوردیم که اخیراً یکی از سایت های محلی با گرایش مخالف شما، میزان رضایت مردم از نماینده محترم مردم ممسنی و رستم را به نظرسنجی گذاشت که ۷۳ درصد اعلام نارضایتی نمودند. در حالی که اگر عین همان موضوع در سایت دیگری به نظرسنجی گذاشته شود، شاید نتیجه فرق کند... اما مدیریت این سایت باز هم راه خودش را رفت تا نظر جمعی سیصد نفره از هواداران خود را نظر همه ی مردم تلقی و ماهی امید خود را صید نماید.

حال خوب است به  این عزیزان یادآور شویم که تا انتخابات مجلس دو سال دیگر فرصت باقی است‌. به پشت صحنه ها بفرمایید که در این دو سال می توانید باز هم چنین شگرد و شیوه هایی را برای سرپوش نهادن بر ضعف های بی شمار خود بیازمایید و از فضای مقدس مدرسه و محیط تعلیم و تربیت، برای جلب چند ده رای استفاده نمایید. اما همه ی شواهد و قراین نشان می دهد که اوضاع شما از حیث عقبه ی اجتماعی به قدری خراب است که اگر نه در یک دبستان که در کوچه به کوچه ی این شهر ساز و دهل راه انداخته و به موسیقی درمانی همت بگمارید، باز هم وضع برایتان فرقی نخواهد کرد.

تجربه نشان داده است که در محیط سیاسی اجتماعی ما، "معجون فریب"، بیش از یک بار کار ساز نیست. و چه بسا این بادهایی که در نهایت بی صداقتی کاشته می شود، تبدیل به طوفانی شود که دودمان بانیانش را بر باد دهد.... پس تا اسفند ۹۸  صبر پیشه می کنیم. آنجا دیگر نه در یک سایت مجازی که در صندوق واقعی و با رای مستقیم همه ی مردم تکلیف روشن خواهد شد. پس لطفاً مراقب این بادهایی که می کارید، باشید.

 شماها شاید بتوانید در نهایت بی صداقتی، روح و روان چند فرهنگی را از یک شاگرد ارادتمند به آنها بیازارید، ولی این را بدانید که این معجون نیز زخمتان را درمان نخواهد کرد. با گذشت زمان، بر فرهنگیان عزیز اثبات خواهد شد که نفاق در کجاست و لذا خود بیش از همه آن را ملامت خواهند کرد.
کلام آخر اینکه از جمعه ی قبل، بنا را بر حفظ آرامش گذشتیم اما با روندی که این سایت در پیش گرفت، چاره ای جز افشاگری از پشت صحنه های این حوادث نیست. پس به زودی به صورت واضح تر، حقایقی را با مردم عزیز در میان خواهیم گذاشت

 

محمد محمودی نورآبادی

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم