کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

بهره برداری حداکثری از یک حال خراب!

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵:۰۴ کد مطلب: 10003

باد که به گندمزار بوزد، خوشه چین ها از راه می رسند. همچنان که پخش کلیپ های جشن در یکی از مدارس شهر، واکنش های مختلفی را در پی داشت. قلم ها در دو سوی ماجرا به میدان آمدند. برخی تشویق و برخی تقیبح کردند. گاهی نوک قلم ها تیز و گاهی کُند شد. مدیریت محترم آموزش و پرورش ممسنی، و فلان معاونی که موضوع هیچ ربطی به حوزه ی فعالیتش نداشت، مورد را تخلف و از مردم پوزش خواستند.

این بین اما بودند کسان دیگری که اظهار نظر کردند. قصه از همان جا تلخ شد که موضوع رنگ و بوی سیاسی و جناحی به خود گرفت. یعنی به جای اظهار نظر کارشناسی، دعوای پیروزی و استقلال رقم خورد و قلم حقیر نیز از این روند مصون و در امان نماند.
کار به جایی کشید که خوشه چین های انتخاباتی نیز از گَرد راه رسیدند و سهمی برای خود دست و پا کردند. بازیِ "دست برس" بود و هرکسی دستش بلندتر بود، توپ را می گرفت و برای دیگری می انداخت.
یک سایت محلی نیز تلاش کرد  با راه اندازی نظرسنجی، با مقدمه ای هدفمند، همراه با خواهش از هواداران_ برای اظهار نظر، از این سفره بی نصیب نماند. او هم دنبال جذب مشتری بود دیگر. حالا به چه قیمتی، بماند.

این بین اما تنها چیزی که دیده نشد، صداقت و کار کارشناسی  بود. شاید به این دلیل که هیچ کدام کارشناس نبودیم. همه آمده بودیم تا امیال و نیت های خود را دنبال کنیم.

حال که گرد و غبارها دارد فرو می نشیند، خوب است برای این چند پرسش ساده، در پی جواب باشیم:
۱_ هیچ عقل سلیمی با شادی و نشاط در مدارس مخالف نیست؛ اما کارشناسان علوم تربیتی و روان شناختی، در فضایی به دور از تنش و حب و بغض_ اظهار نطر کنند که برای فراهم کردن زمینه های شادی در مدارس(با جنسیت ها و سنین مختلف،) از چه ابزارها و شیوه های باید بهره گرفت و این که آیا سن و جنسیت می تواند در انتخاب ابزارهای شادی، محلی از اعراب داشته باشد؟

۲- کارشناسان دینی و اعتقادی تبیین کنند که آیا می شود مسلمات واضح و روشن را به نظر سنجی گذاشت؟ مثلاً آیا می توان فردا رو اگر در فلان مدرسه، چند نوجوان شرب خمر کردند، عین این موضوع را به بهانه ی جذب مشتری، به نظرسنجی گذاشت؛ در حالی که حکم خدا در این خصوص روشن است؟

✅۳_ برخی و از جمله یکی از فامیل های خودم تلاش کردند اقدام اولیای محترم مدرسه را یک خلاقیت و نو آوری جلوه داده و دفاع نمایند....

بله، خلاقیت و نو آوری لازمه ی حیات است. اتفاقاً امروز انقلاب اسلامی، بیش از هر زمان دیگری نیاز به ذوق و خلاقیت در برنامه های خود دارد. تکرار کارهای کلیشه ای و شعاری، زیانبار است. اما پرسش این است که آیا اگر ما حال و هوای تالار های عروسی را به مدارس بکشانیم، خلاقیت است؟ یا اگر کفش خود را فقط این پا و آن پا نموده، و یا پوستین خود را وارونه بپوشیم، این را می توانیم به حساب ذوق و خلاقیت گذاشت؟

 اگر به دور از حب و بغض، در پی پاسخ به این پرسش ها براییم و البته فارغ از دعواها و رقابت های مسموم، در برابر نظرات کارشناسی تمکین کنیم، یقیناً نه حرمت ها شکسته خواهد شد و نه با وارونه پوشیدن پوستین ها، در پی فریب خود بر می آییم...
  خدا کند کارشناسی این بین پیدا شود و با عشق و رغبت، اظهار نظر کند. تا الآن که فقط فرصت طلب های سیاست زده از  سفره ی معصومیت چند بچه، لقمه ی حرام گرفته اند!

 

پایان گزارش / محمد محمودی نورآبادی

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم