کد خبر: 9764 يكشنبه ۲۴ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۸:۴۴

پیشرفت 75 درصدی سد چم شیر و امیدها برای مردم عشایر ماهور میلاتی

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، رحمت الله فرامرزي در این بازدید گفت: فرمانداري شهرستان ممسني از هر اقدام کار ساز و موثري در جهت پيشبرد اهداف اين طرح دريغ نخواهد کرد


وي با تاکید بر لزوم  هماهنگي و همكاري بين مسئولين وزارت نيرو و مسئولين شهرستان جهت اختصاص آب از محل سد ياد شده بمنظور مصارف كشاورزي ،صنعتي و خدماتي را ضروري دانست .


نماينده عالي دولت در ممسني در خصوص اهمیت تکمیل این پروژه افزود: سد چم شیر باعث ماندگاري مردم و عشاير منطقه ماهور ميلاتي، افزایش ضريب امنيت در مرزهاي اين شهرستان با  كازرون و استان بوشهر می گردد و همه گان از اين موضوع منتفع خواهند شد.
وی اقدامات انجام گرفته و هزينه هاي انجام شده را قابل تقدير دانستند و اظهار اميدواري كردند منافع سد چم شير به عنوان يك پروژه ملي شامل حال شهرستان ممسني هم گردد.


فاضلي معاون اجرايي طرح گفت:  اين پروژه در سال 80 در اختيار شركت قرار گرفت و از اوخر سال89 وارد فاز اجرايي شد تا اينكه طرح وارد فاينانس گرديد و با 230 ميلييون يورو اعتبار كار مطالعاتي و اجرايي آن آغاز گرديد


وي ضمن اعلام این مطلب که عملیات اجرایی این طرح در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 75 درصد از وضعیت مطلوب و رضایت بخشی برخوردار است ابراز امیدواری نمود:  با تخصيص اعتبارات لازم در بهمن ماه سال  97 سد به مرحله آبگیری و بهره برداري خواهد رسيد.

پایان گزارش /224224

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد