کد خبر: 9762 يكشنبه ۲۴ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۶:۵۷

نورآباد در غم از دست دادن دو نخبه علمی / کم کاری چینی ها مشهود است

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، نفت‌کش سانچی ایران که ۱۳۶۰۰۰ تن نفت فوق سبک را به کره‌جنوبی منتقل می‌کرد با یک کشتی باری چینی که غلات را از آمریکا به چین حمل می‌کرد تصادف کرد.

دو تن از افراد مفقود شده به نام های سجاد عبدالهی و پوریا عیدی پور از فرزندان ممسنی منطقه عالیوند جزو افراد مفقود شده میباشد. این دو جوان نورآبادی دانشجوی عرشه دانشگاه خارگ میباشند و این اولین سفر آنها بر روی کشتی بوده است.

 

با وجود تلاش های چند روزه برای جستجوی ۳۲ خدمه نفت‌کش متاسفانه پس از غرق شدن این نفت کش معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدی به پیدا کردن مفقودین نیست. تکاوران ایرانی و تیم چینی با این وضعیت کشتی نمی‌توانند به آن وارد شوند.

 

این دو دانشجوی نورآبادی در رشته مهندسی دریانوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارک تحصیل کرده اند و به عنوان بورسیه در شرکت ملی نفتکش ایران مشغول کار بودند و از نخبگان علمی این دانشگاه  به شمار می رفتند.

از طرفی بسیاری از هنرمندان و چهره های سرشناس ممسنی در غم از دست دادن این افراد ، ابراز هم دردی کرده اند.

مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی معتقد است : کم‌کاری دولت چین در این ماجرا مشخص است و ما امیدواریم دولت مقتدرانه این موضوع را پیگیری کند البته پیگیری‌هایی از سوی مدیرعامل نفتکش انجام شده که از ایشان تشکر می‌کنیم، اما اقدام دولت چین برای ما پذیرفتی نیست و آن‌ها باید این اتفاق انسانی را هر چه زودتر پاسخ دهند.

 

پدر سجاد عبداللهی از مسئولان و بویژه نماینده شهر ممسنی در مجلس شورای اسلامی نیز گله کرده و از عدم رسیدگی آنها شکوایه داشت او می گوید: سجاد عبداللهی و پوریا عیدی پور که پسرخاله یکدیگر هستند و کاپیتان کشتی نیز اهل استان فارس بودند. بنابراین انتظار ما این بود که نماینده ممسنی و نمایندگان استان فارس پیگیری بهتری انجام می دادند تا با حمایت مجلس شورای اسلامی بتوان با مسئولان و کنگره ملی خلق چین ارتباط بهتری برقرار کرد.

کم کاری نیروهای چینی مشهود بود. متأسفانه امکانات مناسبی از سوی دولت چین در اختیار نیروهای امدادی قرار نگرفت.

 

پایان گزارش /224224

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد