کد خبر: 9751 يكشنبه ۲۴ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۰:۲۲

اما و اگرها در اختتامیه جشنواره استانی قرآن و عترت به میزبانی شهرستان رستم / با این برنامه ها نمی توان قرآن را از مهجوریت درآورد

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، این جشنواره شعر که می توانست فرهنگ قرآن و عترت را به درون جامعه ترویج دهد متاسفانه با اشکالات زیادی روبرو بود عدم استقبال مردم و وجود فقط مسئولین اداری و پر کردن سالن با دانش آموزان و ... از جمله آنها بود.

باید این را بپذیریم که در جامعه کنونی قرآن مهجور شده است و برای ترویج آن انتظار می رود که همایش های با کیفیت تری و با هدف تاثیری گذاری در جامعه برگزار شود.

گفتنی است حتی شاعران شهرستان رستم نیز در اختتامیه این همایش حضور چشم گیری نداشتند و شاعران استانی نیز انگشت شمار بودند.

جشنواره شعر قرآن و عترت شهرستان رستم

بهنام کشاورز از شاعران برجسته شهرستان در این خصوص گفت: از نحوه برگزاری جشنواره راضی بودم اما انتظار داشتم شاعران استانی و کشوری بیشتری حضور داشتند.

عدم توجه به اشعار و شاعران آئینی، ایرادی است که همیشه در شهرستان های ممسنی و رستم وجود داشته و البته وقتی ما به دیگر جشنواره های استانی نیز می رویم تقریبا همین گونه است و استقبال مردمی چندان زیادی نمی شود.

 

یکی دیگر از شاعران نیز اظهار داشت: حداقل ترین کاری که می توانستند در این مراسم اختتامیه انجام بدهند این بود که طراحی صحنه سنخیت با مساله قرآن و عترت داشته باشد. بله! لباس های محلی و صنایع دستی مثل گلیم در فرهنگ منطقه ما جایگاه ویژه ای دارد  اما این لباس ها نیز حرمت دارند و باید در جایگاه خود استفاده شوند و باید بیشتر به جای برجسته کردن این موارد به برجسته کردن المان های قرآنی توجه می کردند.

جشنواره شعر قرآن و عترت شهرستان رستم

گودرز شفیعیان نیز گفت: من جشنواره را دوست نداشتم ضعیف بود شعر قوی ندیدم.

 

مجید نگین تاجی از شاعران برجسته شهرستان رستم و از داوران این جشنواره نیز گفت: حدود 600 اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال شده بود که حدود 400 اثر به موضوع جشنواره ارتباطی نداشت و آثار برگزیده از بین 200 اثر دیگر انتخاب شد. وی دلیل این اتفاق را موضوعی بودن این جشنواره مطرح کرد.

 

از طرفی یکی از اهداف برعهده گرفتن میزبانی جشنواره ها و هزینه کردن ها معرفی شهرستان است هرچند در این مقوله نیز به نظر می رسد به خوبی عمل نشده است و  ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم نیز گفت: البته زحمت زیادی کشیده شده اما شهرستان رستم یک منطقه محرومی است و من هم از این مکان جشنواره و امکانات آن ناراحت بودم اما انتظار دارم در جشنواره های آینده با کیفیت بهتری برگزار کنند.

قطعا ما باید از تمام ظرفیت های شهرستان استفاده کنیم تا این جلسات بهتر برگزار شود و عاملی برای معرفی شهرستان نوپای رستم باشد.

 

محقق رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان رستم نیز در خصوص عدم استقبال مردمی نیز گفت: ما از هفته ها قبل اطلاع رسانی انجام داده بودیم و از ادارات مختلف دعوت شده بود و همچنین از طریق سامانه پیامکی تبلیغات لازم را انجام داده بودیم و در ورودی های شهر بنرهای مختلفی نصب شده بود.

 

پایان گزارش /224224

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد