کد خبر: 9741 شنبه ۲۳ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۲:۰۷

دارندگان مجوز مشاغل خانگی در سایت کارا ثبت نام کنند

برزو محمودی رئیس میراث فرهنگی و گردشگری ممسنی گفت:  دولت همواره از کار افرینان فعال  پشتیبانی می‌کند و طرح‌هایی برای اشتغال روستاییان و کارآفرینی در روستا‌ها استقبال کرده است.

 

"سامانه کارا"را به منظور  اجرای دو طرح " اشتغال فراگیر " و " اشتغال روستایی" آغاز به کار کرده است. متقاضیان راه اندازی کسب و کار اعم از کارآفرینان و سرمایه گذاران خرد و کلان می‌توانند با مراجعه به سامانه Kara.mcls.gov.ir مراحل ثبت نام و ارائه طرح‌های اشتغال خود به صورت الکترونیکی را دنبال کنند.

 

بویژه انتظار داریم  دارندگان مجوز مشاغل خانگی در  سامانه کارا ثبت نام کنند خوشبختانه در حوزه صنایع دستی، مشاغل خانگی زیادی در شهرستان ثبت شده است که می توانند از این فرصت استفاده کنند و خواهشمندیم این افراد پس از ثبت نام کد رهگیری به اداره میراث فرهنگی و گردشگری ممسنی ارائه دهند.

 

گفتنی است در الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی هدف توانمندسازی متقاضیان و فعالان  مشاغل خانگی است و در این زمینه اقداماتی نظیر راهنمایی ، هدایت ، مشاوره‌ و استعدادیابی برای متقاضیان انجام شده و در صورت نیاز آموزش‌های تکمیلی لازم به این افراد از سوی جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد تسهیل‌گر ارائه خواهد شد.

 

آغاز یک فعالیت اقتصادی، نیازمند شناسایی دقیق بازار از سوی فرد متقاضی است و متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خرد و خانگی در صورت شناسایی دقیق بازار می‌توانند با آورده‌ کمتری کار را شروع کنند و برای توسعه شغل خود در صورت لزوم تسهیلات دریافت کنند. 

بخش قابل توجهی از ضرر و زیان فعالان مشاغل خانگی، به عدم شناخت کافی از بازار برمی گردد . متقاضیان باید  دانش و مهارت کافی را  در حوزه مربوطه داشته باشند  و چنانچه دانش کافی ندارد، پیش از راه‌اندازی فعالیت مربوطه به دنبال کسب مهارت باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد