کد خبر: 7691 پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵- ساعت ۱۲:۰۶

با وجود بارندگی های اخیر هنوز ممسنی با خشک سالی روبرو است

به گزارش خبرنگار نورآنلاین سامانه بارشی در روز 25 بهمن ماه توانست بسیاری از مناطق استان فارس را تحت تاثیر خود بگذارد. شهرستان ممسنی نیز از این نعمت الهی بی بهره نبود و ایستگاه سنوپوتیک شهر نورآباد میزان بارش در این روز را حدود 60 میلی متر عنوان کرد این درحالی است که در برخی از مناطق شهرستان میزان بارش  از مرز 100 میلی متر نیز گذشت که از جمله آنها می توان به جوزار، مشایخ، امیر ایوب و حتی مهرنجان اشاره کرد.

 

البته از ظهر روز چهارشنبه 27 بهمن ماه نیز سامانه جدیدی وارد فضای شهرستان شد که در 24 ساعت فعالیت بارش های مناسبی داشته است و ایستگاه سنوپوتیک شهر نورآباد میزان آن را 6 میلی متر گزارش کرد تا میزان بارش سال زراعی به 162.8 میلیمتر برسد اما این درحالی است که بارش سال زراعی سال گذشته 380 میلی متر بوده است و این یعنی آنکه تا کنون با کاهش 57 درصدی بارش روبرو هستیم.

 

بنابراین شهرستان ممسنی و بویژه شهر نورآباد امسال با کاهش شدید بارندگی روبرو بوده است و باید برای این خشک سالی چاره ای اندیشه شود و نهادهای مرتبط با مدیریت آب های زیر زمینی و سطحی چاره ای بیندیشند هرچند که هنوز مردم و بویژه کشاورزان چشم انتظار ماه های پیش رو هستند و امیدوارند که با بارش های مناسب این کاهش بارندگی جبران شود.

 

جدول میزان بارش تا ساعت 6:30 صبح روز پنجشنبه 28 بهمن ماه در مناطق مختلف ممسنی و رستم

پایان گزارش /224224

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد