کد خبر: 7687 پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵- ساعت ۱۰:۲۳

زمین هایی که طعمه رودخانه شیو می شوند!

نورآنلاین، جلیل انصاری: باوجود گذشت سال ها از تخریب زمین های کشاورزی مراسخون علیا و سفلی توسط رودخانه تنگ شیو که تا کنون هم ادامه دارد اما با کمال تاسف هنوز هیچ مقام و مسوولی کوچکترین توجهی به این امر مهم و حیاتی ننموده و کماکان زمین های حاصلخیز این خطه زرخیز طعمه رودخانه  مهار نشدنی تنگ شیو می شود.

با توجه به اینکه سیاست اداره کشور بر پایه اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به اقتصاد نفت و حمایت از تولیدات بویژه کشاورزی می باشد لیکن با نهایت تاسف و شرمندگی هرساله مقدار زیادی از زمین های کشاورزی روستاهای مراسخون علیا و سفلی طعمه رودخانه تنگ شیو می شود.

با توجه به اینکه باید سال ها طول بکشد تا سطح زمین تخریب شده ترمیم شود و این کار مستلزم هزینه های هنگفت می باشد و از سویی کشاورز بی بضاعتی که تمام دارایی و ثروتش چند هکتار زمین کشاورزی است که آن هم توسط این رودخانه تخریب می شود و مضاف بر آن هر ساله ضررهای غیر قابل جبرانی به منابع طبیعی وارد می شود؛از مسوولین محترم روستا و آحاد مردم روستاهای مراسخون علیا و سفلی خاضعانه استدعا داریم با وحدت و انسجام خود جهت یک راه حل کلی و اساسی برای جلوگیری از این همه خسارات وارده سالیانه، مجدانه از مسوولین شهرستان و استان بخواهند پاسخگوی ندای مظلونانه کشاورزان بی بضاعت روستاهای مذکور باشند.


به مسوولین محترم دو روستا،همه اهالی و مخصوصا کسانی که زمین هایشان طعمه آب شده و یا در وضعیت بحرانی است تذکر می دهم چرا باید در مقابل این همه خسارات جبران ناپذیر سکوت کرد؟ چرا نباید پیگیر چنین خسارات مهم و کلان منطقه ای باشیم؟ چرا باید برای روستای حسین آباد بودجه کلان سیل بند تصویب شود اما در مقایل باید هر ساله چندین هکتار از زمین های کشاورزی دو روستای مراسخون علیا و سفلی توسط آب مهار نشدنی و وحشی رودخانه تنگ شیو تخریب شود؟


آیا شماها را چه شده؟تا کی میخواهید پا روی پا گذاشته و شاهد چنین خسارات سنگینی باشید؟خدا نکند شما مردم عزیز مشمول این بیان مولی علی(ع)باشید که خطاب به یارانش فرمودند:"شما را در سرما به جهاد امر میکنم می گویید هوا سرد است و در گرما از شماها دعوت میکنم می گویید هوا گرم است؛پس کی می خواهید از خودتان و سرزمینتان دفاع کنید؟"


پس در این امر خطیر و بسیار مهم فرد خاصی مقصر نیست بلکه مسوولین روستاو همه مردم مخصوصا کسانی که زمینهای آنان در معرض خطر و در مجاورت و مسیر آب است مقصر می باشند.
لذا از همه اقشار مختلف روستاهای مذکور می خواهیم با پیگیری مستمر از مسولین محترم منطقه و استان بخواهندکه در این مورد چاره اساسی اندیشیده شود.

 

پایان گزارش /224224

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد