کد خبر: 7680 چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵- ساعت ۲۲:۱۰

سدهای فارس هنوز خالی هستند

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: سد درود زن که تامین کننده آب شرب شیراز ، مرودشت و صنایع و روستاهای در مسیر است در اوج بارندگی 21 متر مکعب در ثانیه ورودی داشته است و همچنان تقریبا خالی است.
مهندس حمیدرضا دهقانی حجم آب موجود در سدهای استان را حدود 370 میلیون متر مکعب برآورد کرد و گفت: سدهای استان ظرفیتی بسیار فراتر از این دارند و امید واریم در بارندگی های آتی، حداقل بخشی از آب مورد نیاز شرب مردم برای تابستان امسال ذخیره شود.
دهقانی با بیان اینکه با توجه به گنجایش سد با هر میزان سیلاب سد ها به نقطه سر ریز نمی رسد افزود: هیچ کدام از شهرها و روستاهای پایین دست سدهای فارس در سامانه بارشی اخیر دچار مشکل نشده اند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس از سد سلمان فارسی به عنوان تامین کننده بخشی از آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای جنوب فارس نام برد و گفت: سد سلمان فارسی(قیر) 730میلیون متر مکعب گنجایش خالی دارد، این سد با ظرفیت یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعبی میتواند سیلاب های ویرانگررا کنترل نماید.
دهقانی خاطر نشان کرد: وجود این سد، شهر قیر و مناطق پایین دست را با حجم بارندگی بالای 100 میلی متر از سیلاب های ویرانگر اخیر نجات داده است.
منبع: ایرنا

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی شهرستان های ممسنی و رستم .:: نورآنلاین::. می باشد